Euroklíč mohou získat:

Držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, držitelé WC karty – IBD pacienti, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé postiženi následujícími nemocemi: Roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, Cystická fibróza, Crohnova choroba, Ulcerózní kolitida a další střevní nespecifické záněty, močové dysfunkce a poruchy autistického spektra. U výše uvedených onemocnění je nezbytné vzít k nahlédnutí lékařskou zprávu, dokládající výše uvedené onemocnění.

S sebou vezměte občanský průkaz, průkaz OZP (TP, ZTP, ZTP/P), nebo WC kartu.

Rodiče a osoby pečující o děti do tří let věku se obrací se žádostí o zapůjčení euroklíče pouze na Síť pro rodinu.

K získání Euroklíče kontaktujte distribuční místo nejblíže svému bydlišti.

Euroklíč ve světě

Postupně je tvořena síť jednotně přístupných sociálních a technických kompenzačních zařízení (výtahů, svislých a schodišťových plošin) po Evropě.
V současné chvíli je možné se informovat pouze na těchto stránkách:

Slovensko:
http://www.eurokluc.sk/euro-wc-Sk.html   

Rakousko:
https://www.behindertenrat.at/wp-content/uploads/2018/05/rptWC_liste.pdf   

Maďarsko:
https://www.mbeinfo.hu/   

O Euroklíčence

Na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací Síť pro rodinu unikátní aplikace Euroklíčenka. Aplikace v praxi rozšiřuje využití projektu Euroklíč, který je realizován na celorepublikové úrovni. V aplikaci lze získat přehled o místech, kde je možné Euroklíč využít v případě potřeby.
Ostravská univerzita a Síť pro rodinu tak podala pomocnou ruku osobám zdravotně postiženým, seniorům a také rodinám s malými dětmi.
Souřadnice GPS určí, kde je nejbližší toaleta a jak je vzdálená od místa, kde se dotyčná osoba nachází.
Nebo je možné dát toaletu vyhledat po zadání města. Aplikace zobrazí všechny toalety, které se v daném městě nachází.
V této aplikaci jsou zatím pouze místa v ČR.

Jak získat Euroklíčenku 

Aplikaci Euroklíčenka si mohou uživatelé tzv. "chytrých mobilních telefonů" stáhnout pod ikonou nazvanou Obchod Play. Zde zadají Euroklíčenka a poté Instalovat. Po nainstalování aplikace se uživateli na ploše telefonu zobrazí ikona s názvem Euroklíčenka.
Přímý odkaz:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.osu.eurokey2

Proč mi Euroklíčenka nefunguje?

Jeden z autorů této aplikace nám i vám odpověděl:  "Současná aplikace je dle stránek Googlu podporována na 19 056 zařízeních. Není ovšem v našich silách všechna tato zařízení otestovat. Pro správnou funkci aplikace potřebujete minimální verzi Androidu 4.4, ovšem rozumná verze Androidu by měla být alespoň 8 (byla představena v roce 2017). Pro správnou funkčnost je také potřeba povolit polohové služby pro aplikaci Euroklíčenka a umožnit aplikaci přístup k internetu. Pokud byste měli problém se zobrazením uživatelského rozhraní, dejte nám prosím vědět na kontakty uvedené v obchodě Google Play."