Euroklíč

Euroklíč mohou získat:

Držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, držitelé WC karty – IBD pacienti, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé postiženi následujícími nemocemi: Roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, Cystická fibróza, Crohnova choroba, Ulcerózní kolitida a další střevní nespecifické záněty, močové dysfunkce a poruchy autistického spektra. U výše uvedených onemocnění je nezbytné vzít k nahlédnutí lékařskou zprávu, dokládající výše uvedené onemocnění.

S sebou vezměte občanský průkaz, průkaz OZP (TP, ZTP, ZTP/P), nebo WC kartu.

Rodiče a osoby pečující o děti do tří let věku se obrací se žádostí o zapůjčení euroklíče pouze na Síť pro rodinu.

K získání Euroklíče kontaktujte distribuční místo nejblíže svému bydlišti.

Ve spolupráci se slovenskými partnery byla vytvořena síť jednotně přístupných sociálních a technických kompenzačních zařízení (výtahů, svislých a schodišťových plošin) po celé Evropě.

K čemu slouží Euroklíčenka?

Na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity vznikla ve spolupráci s neziskovou organizací Síť pro rodinu unikátní aplikace Euroklíčenka. Aplikace v praxi rozšiřuje využití projektu Euroklíč, který je realizován na celorepublikové úrovni. V aplikaci lze získat přehled o místech, kde je možné Euroklíč využít v případě potřeby.
Ostravská univerzita a Síť pro rodinu tak podala pomocnou ruku osobám zdravotně postiženým, seniorům a také rodinám s malými dětmi.
Souřadnice GPS určí, kde je nejbližší toaleta a jak je vzdálená od místa, kde se dotyčná osoba nachází.
Nebo je možné dát toaletu vyhledat po zadání města. Aplikace zobrazí všechny toalety, které se v daném městě nachází.
V této aplikaci jsou zatím pouze místa v ČR.

Jak získat Euroklíčenku 

Aplikaci Euroklíčenka si mohou uživatelé tzv. "chytrých mobilních telefonů" stáhnout pod ikonou nazvanou Obchod Play. Zde zadají Euroklíčenka a poté Instalovat. Po nainstalování aplikace se uživateli na ploše telefonu zobrazí ikona s názvem Euroklíčenka.

Proč mi Euroklíčenka nefunguje?

Podle Googlu je stará aplikace podporovaná na 17 755 zařízeních a minimální verze Androidu pro použití aplikace je 4.4. Aplikace ovšem nebyla testována na všech podporovaných zařízeních, ale pouze na pár vybraných. Pokud někomu starší verze nefunguje, doporučuje Ostravská univerzita počkat na vydání nové verze aplikace. Ta bude na zcela nové architektuře a minimální podporovaná verze Androidu bude 5.0. Plánují, že do jednoho měsíce by zahájili soukromé testování a vydání aplikace plánují na konec letního semestru (konec června). Nejprve bude vydána verze pro Android, později i verze pro iOS (Apple zařízení).